Nauji Registrų centro paslaugų įkainiai
Nuo spalio 1 d. įsigalioja nauji Registrų centro paslaugų
įkainiai.
Kokie didžiausi pakeitimai?
- Suvienodinami mokesčiai fiziniams ir juridiniams asmenims
- Mažėja Hipotekos registro paslaugų mokesčiai
- Už nuosavybės registravimą imamas fiksuotas mokestis nepriklausomai nuo turto vertės
- Atsiranda mokesčiai už adresų registro objektų registravimą
- Didėja Įgaliojimų registro paslaugų mokesčiai
Visas paslaugų kainas galite rasti Registrų centro internetinėje
svetainėje https://www.registrucentras.lt/kainos/
Ar geras sprendimas NT parduoti žiemą?
Žiema – pats palankiausias metas parduoti NT
Žemiau esančiame grafike, galite matyti, kad žiemos mėnesiais sandorių skaičius gerokai mažesnis nei kitais metų laikais. Pavasarėjant kyla ne tik oro temperatūra, bet ir aktyvumas NT rinkoje – daugėja ne tik pirkėjų, bet ir pardavėjų, kurie didina konkurenciją. Nelaukite, kol su šiltais orais sugrįš ir kiti nekilnojamojo turto pardavėjai, mažindami jūsų galimybę maksimaliai naudingai parduoti nekilnojamąjį turtą.
NT pardavimas žiemos sezonu yra ypatingas ne tik tuo, kad sumažėja aktyvių pardavėjų skaičius. Žiemą sumažėja ir pirkėjų - rinkoje lieka tik rimtai nusiteikę. Neapsisprendę, smalsuoliai ir tik dėl pramogos apžiūrinėjantys NT objektus šiuo metų laiku yra užsiėmę šventiniu apsipirkinėjimu ar žiemos atostogomis. Taigi, norint parduoti turtą žiemą reikės mažiau apžiūrų, pats pardavimo procesas bus konkretesnis ir truks trumpiau.
Jei dar neturite nekilnojamojo turto brokerio, su kuriuo galėtumėte pasitarti, susisiekite su manimi - mielai tapsiu Jūsų asmenine nekilnojamojo turto brokere.
AGNĖ TAMULIONYTĖ
Tel. +37068316272
agne@geriausiaslaikas.lt
Čia tai bent! Planuojama mažinti notarinius mokesčius!
Puiki naujiena! Nuo 2020 m. sausio 1 d. planuojama mažinti notarinius mokesčius.
Kokie pakeitimai planuojami?
1. Jaunos šeimos, perkančios būstą už skolintas lėšas, nebemokės notarinio mokesčio įkeičiant būstą. Ši lengvata galios šeimoms, kurių vienas iš sutuoktinių yra iki 36 metų, ir būsto vertė neviršija 87.000 Eur.
2. Notarui nemokės visi globojami nepilnamečiai, paveldintys turtą po savo tėvų ar senelių mirties.
3. Per pusę mažinamas notaro atlygis, mokamas už paveldėto turto po sutuoktinio, tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), senelių, vaikaičių mirties pasidalijimo ar santuokoje įgyto turto padalijimo sutarčių patvirtinimą.
4. Mažinami notariniai įkainiai, taikomi tvirtinant įgaliojimus seneliams ir vaikaičiams. Šiuo metu tokiomis lengvatomis naudojasi tik sutuoktiniai, tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai).
Galbūt atrodo, kad tai tik lašas jūroje, bet toks sprendimas bent šiek tiek palengvins finansinę naštą tais atvejais, kai pečius užgula lavina kitų rūpesčių.
Daugiau pasiskaityti galite ČIA
Kaip apsispręsti – remontuoti parduodamą būstą ar ne?
Rudenį daugeliui šeimų prasideda naujas gyvenimo etapas. Užaugę vaikai pradeda savarankišką gyvenimą, neria į mokslus ar į darbus, palieka tėvų namus. Tėvai lieka vieni tuščiame lizde. Nori nenori kyla klausimas: ar jau laikas keisti būstą į mažesnį? O gal kaip tik atėjo laikas keltis į erdvesnį būstą, nes dabartiniame jau ankštoka?
Jei gyvenate panašiomis mintimis, tikriausiai esate susimąstę ir apie tai, ar ruošiantis pardavimui reikia būstą remontuoti ar perleisti naujiems savininkams jį tokį, koks yra, kad jie patys galėtų jį susitvarkyti pagal savo norus ir poreikius?
Štai keli patarimai, kurie padės apsispręsti, kuriuo keliu žengti:
1. Rinkos analizė
Nekilnojamojo turto specialistas padės jums suprasti šiandieninę rinką ir pirkėjų susidomėjimo lygį jūsų parduodamu būstu. Kas diktuoja sąlygas šiandieninėje rinkoje – pirkėjai ar pardavėjai? Tai įtakos ir būsto kainą. Specialistas jums patars, ką būtų galima pakeisti ar pertvarkyti, kad parduodamas nekilnojamas turtas būtų kuo patrauklesnis pirkėjams.
2. Statybų specialisto konsultacija
Šeimos būstą keičia vidutiniškai kas 10 – 12 metų. Tad jei tame pačiame būste gyvenate jau kurį laiką, galbūt jau atėjo laikas tam tikriems remonto ar atnaujinimo darbams atlikti. Pagalvokite apie elektros instaliaciją, vėdinimo ir šildymo sistemas, stogą, apdailos elementus ir kt. Statybų specialistas galėtų įvertinti jūsų būsto atitikimą šiandieniniams standartams ir pateikti rekomendacijas, ką vertėtų pagerinti prieš pradedant pardavimo procesą.
3. Remontuoti ar ne?
Galbūt galvojate, kad pirkėją privilioti padėtų atnaujinta ar rekonstruota virtuvė ar vonios kambarys. Ar tikrai remontas jūsų situacijoje bus naudingas? Pirmiausia, reikia labai gerai išanalizuoti rinką ir teisingai nustatyti parduodamo būsto vertę ir palyginti su planuojamo remonto kaštais. Parduodamo būsto kainą jums padėtų nustatyti nekilnojamojo turto specialistas, o remonto išlaidas paskaičiuos remonto darbų specialistai ir medžiagų tiekėjai. Turėdami šias dvi sumas galite pamatyti, ar pardavus atnaujintą būstą grįš į remontą įdėti pinigai. Vis tik dažnu atveju naudingiau yra pradėti pardavimo procesą be remonto, nustatant konkurencingą kainą ir leidžiant pirkėjams patiems pasirinkti vonios kambario plytelių spalvą ar virtuvės stalviršį.
Baigiamasis žodis
Šiandieninė rinka yra palanki pardavėjams. Tad jei dvejojate, ar parduoti būstą ar ne, ir kokius pasiruošimo darbus reiktų atlikti, kad gautumėte didžiausią naudą, pasitarkite su patikimu nekilnojamojo turto specialistu, kuris padės priimti palankiausią sprendimą jums ir jūsų šeimai.
Jei dar neturite nekilnojamojo turto brokerio, su kuriuo galėtumėte pasitarti, susisiekite su manimi - mielai tapsiu Jūsų asmenine nekilnojamojo turto brokere.
AGNĖ TAMULIONYTĖ
Tel. +37068316272
agne@geriausiaslaikas.lt
Tarpininkavimo kaina - kas ir kiek moka NT brokeriui?
NT brokeris – profesija, Lietuvoje nepaliekanti abejingų žmonių. Vieni, dažniausiai turėję teigiamos patirties perkant ar parduodant nekilnojamąjį turtą tarpininkaujant brokeriui, rekomenduoja šį darbą patikėti specialistams ir patiems net nepradėti veltis į klientų paieškos proceso subtilybes. Kiti, kuriems teko nusivilti brokerio darbu patiems ar apie neigiamą patirtį girdėjo iš pažįstamų ar artimųjų, tvirtina, kad nekilnojamojo turto brokeris yra niekinga specialybė ir visi tuo užsiimantys turi vieną tikslą – pasinaudoti naiviais nekilnojamojo turto savininkais ir išvilioti iš jų kuo daugiau pinigų. Sklando daug įvairiausių mitų apie brokerio darbą. Vienas iš jų – brokerio atlygis. Tad panagrinėkime, kas ir kiek moka nekilnojamojo turto brokeriui.
Brokerio atlygis
Dažniausiai NT brokerio paslaugų žmonės ieško norėdami parduoti savo nekilnojamąjį turtą. Bendradarbiauti su brokeriu savininkai ryžtasi dėl įvairiausių priežasčių:
• neturi tam laiko,
• nepasitiki savo jėgomis,
• tiki, kad specialistas parduos pelningiau,
• nenori sau užsikrauti pardavimo rūpesčių,
• gyvena toli nuo parduodamo nekilnojamojo turto,
• taip rekomendavo draugai ar pažįstami,
• mano, kad kiekvienas turi dirbti darbą, kurį išmano geriausiai.
NT brokeriai, dirbantys NT tarpininkavimo agentūrose ar savarankiškai, mėnesinio atlyginimo negauna. Jų uždarbis yra tik komisinis atlygis, tiesiogiai priklausantis nuo parduodamo objekto. NT brokeris paprastai atlygį už atliktą darbą gauna tik po notarinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo, t.y. jis paslaugas teikia nemokamai ir sava rizika, nes parduodamo turto savininkas turi teisę bet kada persigalvoti ir nutraukti tarpininkavimo sutartį. Tokiu atveju, brokerio atliktas darbas lieka neatlygintas ir visos objekto reklamai patirtos išlaidos gula ant brokerio pečių. Dažnai apsidraudimui ir bent reklaminių išlaidų kompensacijai yra imamas administracinis mokestis, kuris, sandoriui įvykus, yra išskaičiuojamas iš bendros komisinių sumos, o sutarčiai nutrūkus – lieka brokeriui. Jei parduodamas objektas nestandartinis ir reikalaujantis ypatingo pateikimo, tarpininkavimo sutartyje gali būti aptartas ir objekto reklamavimas savininko lėšomis.
Brokerio išlaidos
Kokias išlaidas patiria tarpininkavimo kompanijoje dirbantis brokeris? Jas galima skirstyti į tris dalis:
1. biuro mokesčiai, į kuriuos įeina biuro teikiamos paslaugos, tokios kaip spausdinimas, kompanijos organizuojami mokymai, mėnesinis mokestis už vietą biure ir pan. Čia galima priskirti ir dalį brokerio uždirbto komisinio mokesčio, kurią jis pagal sutartį privalo sumokėti biurui.
2. asmeninės, su veikla susijusios išlaidos, tokios kaip mobilaus telefono ir interneto paslaugos, kuras, mokymai ir kursai, skirti kompetencijai kelti, išlaidos savireklamai, kitos veiklai reikalingos priemonės.
3. parduodamo/nuomojamo objekto reklamos išlaidos: skelbimai, iškabos, stendai, reklama socialiniuose tinkluose, užsakomieji straipsniai ir pan.
Kas ir kiek moka brokeriui?
• Tarpininkavimas parduodant
Nekilnojamojo turto savininkai, nusprendę patikėti savo nekilnojamojo turto pardavimą brokeriui, jam perduoda ir visus su pardavimu susijusius rūpesčius: parduodamo objekto pateikimas, nuotraukos, skelbimai, pristatymai, bendravimas su susidomėjusiais asmenimis, apžiūros, atviri namai, derybos su pirkėjais, preliminarių, rezervacinių sutarčių ir kitų iki notaro reikalingų dokumentų ruošimas, sandorio forminimo notarų biure suderinimas, parduoto objekto ir raktų perdavimas ir dar daug kitų. Brokerio atlygis dažniausiai yra tam tikras procentas nuo turto pardavimo kainos, tad kuo didesnė objekto kaina, tuo didesnis brokerio atlygis, todėl brokeris yra suinteresuotas parduoti nekilnojamąjį turtą kuo brangiau. Tam tikrais atvejais brokeris už paslaugas gali paprašyti fiksuotos sumos, kuri nepriklausys nuo pardavimo kainos. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai brokerio atlygis būna skirtumas tarp realios nekilnojamojo turto pardavimo ir savininko pageidaujamos kainos.
• Tarpininkavimas nuomojant
Nuomojant butą ar namą brokerio atlygis paprastai prilygsta vieno mėnesio mokesčiui už nuomą. Šiandien rinkoje turime gana iškreiptą situaciją, kai mokesčio reikalaujama iš nuomininkų, t.y. iš tų žmonių, kurie ieško buto ar namo nuomai. Tai yra nelogiška ir suprantama, kad toks mokestis kelia žmonių pasipiktinimą. Iš tikrųjų brokeris paslaugą suteikia nekilnojamojo turto savininkui – suranda jam nuomininkus, tad savininkas ir turėtų mokėti už jam suteiktą paslaugą. Tokią strategiją dažniausiai naudoja savo vertės nesugebantys iškomunikuoti brokeriai. Siūlydami savo nemokamas paslaugas savininkams jie sparčiai augina savo objektų krepšelį, o nuomininkai susidomėję nuomojamu būstu, yra priversti sumokėti ne tik už nuomą, bet ir už brokerio paslaugas. Tik klausimas kyla, kokia yra taip dirbančio brokerio atsakomybė? Jis nėra įsipareigojęs nei savininkui, nei nuomininkui. Ar kilus konfliktinei situacijai jis prisiims atsakomybę už būsto išnuomavimą netinkamam asmeniui?
Brokeriai, sudarantys tarpininkavimo sutartis su nuomojamo būsto savininkais, įsipareigoja atlikti nuomininkų paiešką ir atranką bei prisiima atsakomybę, jei, tarkim, nuomininkas nutraukia nuomos sutartį dar nepasibaigus sutartam nuomos laikui.
• Tarpininkavimas ieškant
Mūsų šalyje dar netvirtai yra prigijusi tradicija naujo būsto ieškoti tarpininkaujant nt brokeriui. Dažniausiai žmonės pasikliauja savo jėgomis ir naujo būsto paieškai aukoja daug savo laiko ir jėgų. O ir patys brokeriai nelabai džiaugiasi klientais, kurie prašo padėti surasti naujus namus. Kodėl? Nekilnojamojo turto paieška atima daug laiko: reikia nuolat stebėti rinką, pagal paieškos kriterijus peržiūrėti rinkoje jau esančius ir naujus pasirodančius objektus, aplankyti ne vieną objektą, kol randamas tinkamiausias klientui. Brokerių tokie klientai nedžiugina ir dėl atlygio. Žmonės, kurie kreipiasi į brokerį dėl nekilnojamojo turto paieškos, dažnu atveju net nesusimąsto, kad už paiešką brokeriui reiktų mokėti tarpininkavimo mokestį. Dažnai brokeris nepasirašo paieškos sutarties ir atlygio už atliktą darbą tikisi iš kito brokerio, kurio objektas sudomins jo pirkėjus. Tačiau tokiu būdu ženkliai susiaurėja paieškų laukas, nes brokeris tinkamo naujo būsto savo klientui ieškos tik tarp kitų brokerių siūlomų objektų, o privačių asmenų skelbimų net nenagrinės, nes tai finansiškai jam nenaudinga.
Jei yra pasirašoma paieškos sutartis, pagal kurią pirkėjas įsipareigoja brokeriui sumokėti už jo paslaugas tam tikrą procentą nuo perkamo būsto kainos ar sutartą fiksuotą sumą, brokeriui atsiveria 100 procentų rinkos ir turėdamas garantijas, kad gaus už savo darbą gaus atlygį, jis būsto paieškai skirs daug daugiau dėmesio ir laiko.
Pabaigos žodis
Taigi, nekilnojamojo turto brokeris negauna mėnesinio atlyginimo, kaip dirbantieji pagal darbo sutartį. Brokeris savo darbą atlieka avansu, užmokestį už darbą gauna tik darbą pilnai atlikus, visas su nekilnojamojo turto pardavimo procesu susijusias išlaidas paprastai prisiima sau. Jis yra visiškai priklausomas nuo savo klientų geranoriškumo ir supratimo.
Jei dar neturite nekilnojamojo turto brokerio, su kuriuo galėtumėte pasitarti, susisiekite su manimi - mielai tapsiu Jūsų asmenine nekilnojamojo turto brokere.
AGNĖ TAMULIONYTĖ
Tel. +37068316272
agne@geriausiaslaikas.lt
Pagrindinės priežastys, kodėl reikia turėti savo namus
Jas rasite čia:
Kodėl verta turėti savo namus?
NT brokeris - kodėl jo reikia parduodant NT?
Šiandien, kai NT rinka kaista, kainos kyla, pirkėjų antplūdis neslūgsta, nemažai nekilnojamojo turto savininkų susigundo parduoti turimą turtą ir tai daro patys, savo jėgomis, nebendradarbiaudami su nekilnojamojo turto brokeriais. Štai kelios priežastys, kodėl kai kuriems iš jų sprendimas pardavinėti be brokerio gali ir nepasiteisinti.

1. Maksimalus pirkėjų pasiekiamumas
Surinkti statistiniai duomenys rodo, kad 2018 m. net 95% pirkėjų naujo būsto ieškojo internete ir tik 13% peržiūrėjo skelbimus tradicinėje spaudoje. NT brokeriai, dirbantys aktyviai ir profesionaliai, turi laiko ir praktikos patikrintą internetinio marketingo strategiją, padedančią pasiekti maksimalų pirkėjų skaičių. O patys NT savininkai ar turi tokią strategiją?
2. Internetinė rinkodara
Kur pirkėjai rado nekilnojamąjį turtą, kurį įsigijo?
- 50% - internete
- 28% - per savo NT brokerį
- 7% - iš reklaminių stendų ir plakatų
- 1% - tradicinėje spaudoje
Jau seniai praėjo dienos, kai norint sėkmingai parduoti nekilnojamąjį turtą užtekdavo įdėti skelbimą į laikraštį ar sklype pastatyti lentelę su užrašu „Parduodu“. Šiandien sėkmingam NT pardavimui tiesiog privaloma gera internetinės rinkodaros strategija.
3. Derybos
Štai sąrašas žmonių, su kuriais Jums teks vesti derybas, jei nuspręstumėte nekilnojamąjį turtą pardavinėti patys:
- Pirkėjai, kurie siekia kuo žemesnės kainos;
- Brokeriai, atstovaujantys pirkėjus ir siekiantys kuo palankesnių sąlygų savo klientams;
- Statybų ekspertai, kurių konsultacijos dažnai prašo būstą perkantys asmenys ir kurie gali įvardinti dažnai ne vieną parduodamo turto trūkumą;
- Vertintojai, kai pirkėjai kreipiasi į juos įvertinti parduodamo turto kainą.
Ar esate pasiruošę apginti savo poziciją derybose?
4. Sunkumai parduodant NT
Nekilnojamojo turto pardavimo procesas yra griežtai kontroliuojamas ir stebimas valstybinių institucijų. Paruošti dokumentus, kuriuos reikia pateikti notarams, bankams ir įvairioms kitoms institucijoms, darosi vis sudėtingiau. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl savo turtą parduodančių be brokerių skaičius nuolat mažėja.
5. Dirbdami su brokeriu uždirbate daugiau pinigų
Dauguma patys savo nekilnojamąjį turtą parduodančiųjų nesamdo brokerio taip tikėdamiesi sutaupyti brokerio atlygį – komisinius. Pirkėjai derybose su tokiais pardavėjais tikisi lengviau pasiekti savų tikslų kainos atžvilgiu, t.y. tikisi lengviau "numušti" objekto kainą ir dažnu atveju jiems tai pasiteisina. Brokeriai, ypač priklausantys didesnėms ir sėkmingai veikiančioms kompanijoms, turi bendras duomenų bazes, noriai dalijasi informacija ir atlygiu su kitais brokeriais taip pasiekdami maksimalų skaičių potencialių pirkėjų. Kam didesnė sėkmė derybose dėl kainos labiau garantuota – NT savininkui su ribotu pirkėjų pasiekiamumu, ar NT brokeriui, turinčiam prieigą prie visų didžiųjų kompanijų pirkėjų? Brokeriai parduoda turtą vidutiniškai 6-7% brangiau nei patys savininkai. Brokerio atlygis - komisinis - dažniausiai procentiškai priklauso nuo objekto pardavimo kainos, tad brokeris yra stipriai motyvuotas derybose atstovėti kuo aukštesnę pardavimo kainą.
Tai kam gi jums patiems apsikrauti nekilnojamojo turto pardavimo rūpesčiais, jei galite pasamdyti NT brokerį, kuris viskuo pasirūpins ir kuris jums realiai nieko nekainuos?
Patarimas: prieš pradėdami pardavinėti nekilnojamąjį turtą patys, pabendraukite bent su vienu NT brokeriu ir sužinokite, ką jie gali jums pasiūlyti.
Jei dar neturite nekilnojamojo turto brokerio, su kuriuo galėtumėte pasitarti, susisiekite su manimi - mielai tapsiu Jūsų asmenine nekilnojamojo turto brokere.
AGNĖ TAMULIONYTĖ
Tel. +37068316272
agne@geriausiaslaikas.lt
www.geriausiaslaikas.lt
Pajamų, gautų pardavus nekilnojamąjį turtą, apmokestinimas 2019 m.
Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigalioja tvarka, pagal kurią pajamos, gautos pardavus nekilnojamąjį turtą, apmokestinamos atsižvelgiant į nustatytą vidutinį darbo užmokestį (VDU). Apmokestinamųjų pajamų dalis, neviršijanti 120 VDU, apmokestinama 15% gyventojų pajamų mokesčio tarifu, dalis, viršijanti 120 VDU, apmokestinama 20% tarifu.
2018 m. antrąjį ketvirtį VDU buvo 808,7 euro, tad 120 VDU sudaro 97044 eurus.
Jei turtas parduotas 2018 m., o apmokėjimas už jį gautas jau 2019 m., gautų pajamų apmokestinimui bus taikoma naujoji tvarka, galiojanti nuo 2019 m. sausio 1 d.
Siekiant nustatyti, ar apmokestinamos pajamos neviršija 120 VDU, reikia įtraukti ne tik pajamas, gautas pardavus NT, bet ir visas kitas pajamas, gautas ne iš darbo santykių, individualios veiklos ar paskirstytojo pelno.
Kaip ir anksčiau, apskaičiuojant iš NT pardavimo gautas pajamas galima atimti turto įsigijimo, su pardavimu susijusias (notaro, registravimo) ir būsto remonto ar renovacijos išlaidas (į jas įskaičiuojama ir tam tikslui pasiskolintų lėšų grąžinta dalis).
Kaip ir iki šiol ne visi, pardavę nekilnojamąjį turtą, įgyja prievolę mokėti pajamų mokestį. Pajamų mokesčio nereikia mokėti:
- jei NT buvo parduotas po daugiau nei 10 metų po įsigijimo
- jei parduotame NT buvo deklaruota gyventojo gyvenamoji vieta pastaruosius dvejus metus
- jei parduotame NT buvo deklaruota gyventojo gyvenamoji vieta ir jei per ateinančius metus asmuo pajamas, gautas pardavus būstą ,panaudoja kito būsto pirkimui ir jame deklaruoja naują savo gyvenamąją vietą.
Daugiau šia tema pasiskaityti galite čia: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2018/11/26/kaip-2019-m-keisis-pajamu-gautu-pardavus-nekilnojamaji-turta-apmokestinimo-tvarka?fbclid=IwAR0hT2LVb2i8a--F8d_i_pzOvgSieMK_0n5rNshiIo-HLJYOnaD3NHvcZz8
Jei dar neturite nekilnojamojo turto brokerio, su kuriuo galėtumėte pasitarti, susisiekite su manimi - mielai tapsiu Jūsų asmenine nekilnojamojo turto brokere.
AGNĖ TAMULIONYTĖ
Tel. +37068316272
agne@geriausiaslaikas.lt
www.geriausiaslaikas.lt
Naujausi įrašai
-
Nauji Registrų centro paslaugų įkainiai
2020-09-08 -
Ar geras sprendimas NT parduoti žiemą?
2019-11-10 -
Čia tai bent! Planuojama mažinti notarinius mokesčius!
2019-10-11 -
Kaip apsispręsti – remontuoti parduodamą būstą ar ne?
2019-10-02 -
Tarpininkavimo kaina - kas ir kiek moka NT brokeriui?
2019-07-23 -
Pagrindinės priežastys, kodėl reikia turėti savo namus
2019-05-04 -
NT brokeris - kodėl jo reikia parduodant NT?
2019-04-08