Kaip apsispręsti – remontuoti parduodamą būstą ar ne?
Rudenį daugeliui šeimų prasideda naujas gyvenimo etapas. Užaugę vaikai pradeda savarankišką gyvenimą, neria į mokslus ar į darbus, palieka tėvų namus. Tėvai lieka vieni tuščiame lizde. Nori nenori kyla klausimas: ar jau laikas keisti būstą į mažesnį? O gal kaip tik atėjo laikas keltis į erdvesnį būstą, nes dabartiniame jau ankštoka?
Jei gyvenate panašiomis mintimis, tikriausiai esate susimąstę ir apie tai, ar ruošiantis pardavimui reikia būstą remontuoti ar perleisti naujiems savininkams jį tokį, koks yra, kad jie patys galėtų jį susitvarkyti pagal savo norus ir poreikius?
Štai keli patarimai, kurie padės apsispręsti, kuriuo keliu žengti:
1. Rinkos analizė
Nekilnojamojo turto specialistas padės jums suprasti šiandieninę rinką ir pirkėjų susidomėjimo lygį jūsų parduodamu būstu. Kas diktuoja sąlygas šiandieninėje rinkoje – pirkėjai ar pardavėjai? Tai įtakos ir būsto kainą. Specialistas jums patars, ką būtų galima pakeisti ar pertvarkyti, kad parduodamas nekilnojamas turtas būtų kuo patrauklesnis pirkėjams.
2. Statybų specialisto konsultacija
Šeimos būstą keičia vidutiniškai kas 10 – 12 metų. Tad jei tame pačiame būste gyvenate jau kurį laiką, galbūt jau atėjo laikas tam tikriems remonto ar atnaujinimo darbams atlikti. Pagalvokite apie elektros instaliaciją, vėdinimo ir šildymo sistemas, stogą, apdailos elementus ir kt. Statybų specialistas galėtų įvertinti jūsų būsto atitikimą šiandieniniams standartams ir pateikti rekomendacijas, ką vertėtų pagerinti prieš pradedant pardavimo procesą.
3. Remontuoti ar ne?
Galbūt galvojate, kad pirkėją privilioti padėtų atnaujinta ar rekonstruota virtuvė ar vonios kambarys. Ar tikrai remontas jūsų situacijoje bus naudingas? Pirmiausia, reikia labai gerai išanalizuoti rinką ir teisingai nustatyti parduodamo būsto vertę ir palyginti su planuojamo remonto kaštais. Parduodamo būsto kainą jums padėtų nustatyti nekilnojamojo turto specialistas, o remonto išlaidas paskaičiuos remonto darbų specialistai ir medžiagų tiekėjai. Turėdami šias dvi sumas galite pamatyti, ar pardavus atnaujintą būstą grįš į remontą įdėti pinigai. Vis tik dažnu atveju naudingiau yra pradėti pardavimo procesą be remonto, nustatant konkurencingą kainą ir leidžiant pirkėjams patiems pasirinkti vonios kambario plytelių spalvą ar virtuvės stalviršį.
Baigiamasis žodis
Šiandieninė rinka yra palanki pardavėjams. Tad jei dvejojate, ar parduoti būstą ar ne, ir kokius pasiruošimo darbus reiktų atlikti, kad gautumėte didžiausią naudą, pasitarkite su patikimu nekilnojamojo turto specialistu, kuris padės priimti palankiausią sprendimą jums ir jūsų šeimai.
Jei dar neturite nekilnojamojo turto brokerio, su kuriuo galėtumėte pasitarti, susisiekite su manimi - mielai tapsiu Jūsų asmenine nekilnojamojo turto brokere.
AGNĖ TAMULIONYTĖ
Tel. +37068316272
agne@geriausiaslaikas.lt
Komentarų nėra
Atsakykite
Naujausi įrašai
-
Nauji Registrų centro paslaugų įkainiai
2020-09-08 -
Ar geras sprendimas NT parduoti žiemą?
2019-11-10 -
Čia tai bent! Planuojama mažinti notarinius mokesčius!
2019-10-11 -
Kaip apsispręsti – remontuoti parduodamą būstą ar ne?
2019-10-02 -
Tarpininkavimo kaina - kas ir kiek moka NT brokeriui?
2019-07-23 -
Pagrindinės priežastys, kodėl reikia turėti savo namus
2019-05-04 -
NT brokeris - kodėl jo reikia parduodant NT?
2019-04-08